ČLÁNKY, ZAJÍMAVOSTI A AKTULITY Z PIRÁTSKÉHO ŽIVOTABudějcké zastupitelstvo očima Pirátů

splash image

Informovanost lidí je pro Piráty jedna z hlavních priorit, proto vám přinášíme shrnutí zasedání městského zastupitelstva ze dne 16.9. Projednávali jsme například kontroverzní téma letiště, plánovanou rekonstrukci kulturního domu Slávie nebo přípravu k projektu Vltavské cyklostezky. Došlo také k obměně našeho klubu, po rezignaci Adély Kučerové se k nám připojil Pirát Josef Špak. Příští zasedání zastupitelstva se bude konat 4.11., o kterém vás budeme samozřejmě také informovat. Budeme ale moc rádi, když se přijdete podívat a třeba nám při vystoupení občanů sdělíte váš názor na věc, který je pro nás zásadní.

Přečíst celý článek →

Co v září projednávaly komise města

splash image

Komise jsou poradní orgán města. Každá komise má 11 členů a svou činnost vykonává 10 komisí dle různého zaměření. Město tak dostává informace a doporučení od komisí například pro dopravu, architekturu, školství…

Přečíst celý článek →

Podporujeme výstavbu jihočeské cyklostezky

splash image

Z Nové Pece, kolem celé Lipenské přehrady, z Vyššího Brodu do Rožmberk nad Vltavou, dále pak do Krumlova a odtud přes Budějovice a Hlubokou k vodní nádrži Hněvkovice až do Týna nad Vltavou. To je plánovaný projekt Vltavské cyklostezky o délce více než 150 km. Některé úseky jsou již hotové, například z Budějc na Hlubokou a do Purkarce. Také v okolí Lipna je již na co navazovat. Po pravém břehu jezera vede cyklostezka již z Frýdavy až do Nové Pece a z Nové Pece do Jenišova je již také hotovo. U jiných částí není ale ještě ani naplánovaná přesná trasa.

Přečíst celý článek →

(Dobré) novinky z Rady města 2.9.2019

splash image

V pondělí 2. září 2019 zasedla rada města. Z našeho pohledu sporným rozhodnutím nebo připomínkám k jednotlivým bodům se budeme ještě po našem prozkoumání a prověření věnovat v našich dalších příspěvcích. Dnes bychom rádi informovali o projednaných bodech, které hodnotíme pozitivně a jsme rádi, že byly schváleny. Budou ku prospěchu budějčákům:

Přečíst celý článek →

Město bude doplácet za elektřinu kvůli chybně nainstalovaným elektroměrům

splash image

Dne 28. ledna 2019 byla zástupci společnosti E.ON Distribuce, a.s. provedena kontrola odběrného místa na adrese Jeronýmova 218/1 (sídlí zde úředníci Magistrátu města). Při kontrole bylo zjištěno, že instalovaná měřící souprava nezaznamenává skutečnou spotřebu elektřiny v odběrném místě z důvodu nesprávného zapojení měřících transformátorů proudu.

Přečíst celý článek →

Další nákupní centrum

splash image

Za hřbitovem sv. Otýlie roste nové nákupní centrum. A to i přesto, že v Česku je v současnosti v přepočtu na jednoho obyvatele víc ploch obchodních center než v Německu nebo Itálii. Ve střední Evropě jich má více pouze Polsko. Otevření obchodního centra je plánováno zhruba za rok.

Přečíst celý článek →