ČLÁNKY, ZAJÍMAVOSTI A AKTULITY Z PIRÁTSKÉHO ŽIVOTAČeskobudějovičtí Piráti mají nový posudek týkající se vlastnictví pozemků na Děkanských polích

splash image

Pirátští zastupitelé v Českých Budějovicích pokračují v řešení situace týkající se pozemků na Děkanských polích. O celém případu informoval ve svém komentáři Josef Špak 24. března 2021. Na základě dotazů a připomínek zastupitelů si nyní zastupitelský klub Pirátů zadal ke zpracování shrnující odborný posudek od Marka Starého z Právnické fakulty Univerzity Karlovy. Obsahuje stručné a přehledné shrnutí předchozího posouzení téhož autora a nově reaguje mimo jiné na „Odbornou teoretickou studii Západočeské univerzity v Plzni“ a rozhodnutí soudů.

Přečíst celý článek →

Piráti podpořili budějcký Majáles

splash image

V pondělí 22. března se sešlo zastupitelstvo města na svém 19. zasedání. Na programu je tentokrát 23 bodů, které je nutné projednat a prodiskutovat. Hned druhý bod programu je z pohledu obyvatel jistě zajímavý - Schvalování dotace pro letošní Majáles.

Přečíst celý článek →

Komentář Dana Leštiny ke kácení dubové aleje na Zavadilce

splash image

Na Zavadilce v blízkosti sídliště Máj padla alej starých dubů přiléhající k lesní pasece. Nebudu nyní komentovat právní stránku věci, důležitější je položit si následující otázku: K čemu město podnik Lesy a rybníky, který místo spravuje a kácení provedl, vlastně má? Nemělo by být jeho poslání širší, než jen hospodářský zisk?

Přečíst celý článek →

Josef Špak rezignoval na funkci předsedy zastupitelského klubu, vysvětlil fungování zrušeného výboru a informoval o svém záměru darovat 100 000 korun Nadaci města České Budějovice pro podporu vzdělávání a vědy

splash image

V souvislosti s nedávným zrušením Výboru pro veřejnou správu a IT na posledním jednání Zastupitelstva města České Budějovice Josef Špak rezignoval na svou funkci předsedy zastupitelského klubu Pirátů v Českých Budějovicích. Na tuto pozici byla zvolena Zuzana Kudláčková. Josef Špak dále na jednání klubu vysvětlil fungování a činnost již zrušeného výboru. Přiznal také, že v poslední době byla jeho aktivita omezena.

Přečíst celý článek →

V Českých Budějovicích byl zrušen Výbor pro veřejnou správu a IT, Piráti návrh na zrušení podpořili

splash image

Na pondělním jednání Zastupitelstva města České Budějovice došlo ke zrušení Výboru pro veřejnou správu správu a IT, v jehož gesci bylo mimo jiné i fungování územních skupin občanů. Zastupitelský klub Pirátů návrh na zrušení výboru, složeného ze tří zástupců opozice a osmi zástupců koaličních stran, podpořil. Místní záležitosti a podněty územních skupin má převzít zatím nezřízená komise rady. Celou situaci komentuje zastupitel Josef Špak, který byl uvolněným předsedou výboru.

Přečíst celý článek →