Českobudějovičtí Piráti představují kandidátku a priority pro letošní komunální volby

29. května 2022
Českobudějovičtí Piráti představují kandidátku a priority pro letošní komunální volby

Piráti z Českých Budějovic dnes společně s ostatními Piráty v České republice zahájili kampaň pro volby do zastupitelstva města. Představují doposud navolená místa kandidátní listiny, témata čelních kandidátek a kandidátů a programové priority, mezi něž patří dostupné bydlení, rozvoj města, transparence a sociální politika.

Českobudějovičtí Piráti jsou v zastupitelstvu od roku 2018, kdy ve volbách získali 12,19 % hlasů a 6 mandátů. Společně s ODS a KSČM jsou po celou dobu v opozici, vládnoucí koalici tvoří hnutí ANO 2011, Společně pro Budějovice, Čisté Budějovice a STAN.

Na letošní kandidátní listině Pirátů sestavené s podporou a účastí strany Zelených byli v primárních volbách místního sdružení zvoleni současná zastupitelka a předsedkyně zastupitelského klubu Zuzana Kudláčková (38), současní zastupitelé Svatomír Mlčoch (67) a Jan Hošek (39), dále studentka Pavla Heyduková (25), studenti Martin Novotný (23) a Erik Ferchenbauer (20), povoláním technický ředitel Pavel Tůma (45) a osmé místo má manažer v sociálních službách Kamil Podzimek.

Programové priority představuje Zuzana Kudláčková, která se sama dlouhodobě zabývá především dostupným bydlením a územním plánováním: „Jsem ráda, že mezi čelními kandidáty máme zástupce pro všechna důležitá témata, která jsme řešili i v minulosti a chceme v tom pokračovat i v dalším volebním období. Odpovídá to také našemu programu a programovým prioritám, tedy dostupnému bydlení, životnímu prostředí, reformě samosprávy, digitalizaci, transparenci, komplexní dopravě, podpoře udržitelného cestovního ruchu, kvalitní a dostupné kultuře, podpoře podnikání, vzdělávání, participaci občanů, sociální politice a dalším,“ uvádí Zuzana Kudláčková a dodává ty nejdůležitější: „Máme čtyři hlavní priority, a to dostupné bydlení, rozvoj města, transparenci a sociální politiku.“

Pro Piráty však tyto stěžejní body neznamenají, že by se nezabývali i dalšími tématy, které jsou podle nich pro České Budějovice důležité. Například druhé místo na kandidátní listině má současný zastupitel, právník a čestný člen strany Zelených Svatomír Mlčoch. „Naším cílem je město příjemné a otevřené pro všechny generace, dynamické pro ty mladší, s klidným zázemím pro ty staršího data narození. A to vše s rozvojem, který zohledňuje vysokou ochranu životního prostředí,“ vysvětluje Svatomír Mlčoch.

Čtyřka letošní kandidátky, studentka a pořadatelka kulturních akcí Pavla Heyduková, upozorňuje na zastoupení mladé generace v čele kandidátní listiny:
„Do letošních komunálních voleb jdou českobudějovičtí Piráti se třemi novými lidmi na čelních pozicích kandidátky, kteří jsou charakterističtí společnými rysy, a to zájmem o dění ve městě a mládím. Já, Martin Novotný i Erik Ferchenbauer se v Českých Budějovicích angažujeme, každý podle svého zaměření, několikátým rokem. Věřím, že dokážeme v zastupitelstvu nechat slyšet hlas mladý generace. Stejně tak ale máme milované rodiče a prarodiče, jejichž spokojenost je pro nás zásadní. Doufám a věřím, že nová krev v zastupitelstvu přinese další pohled na situaci ve městě a pokryje větší část potřeb obyvatel města České Budějovice,“ říká Pavla Heyduková.

O průběhu kampaně, jednotlivých tématech a samozřejmě také o současné práci v zastupitelstvu budou Piráti z Českých Budějovic i nadále informovat, sledovat je můžete na Facebooku a na webu, Zuzanu Kudláčkovou také na Twitteru.

Doplnění 22. července 2022: Úplná kandidátní listina a volební program jsou dostupné zde.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články