Českobudějovičtí Piráti představují kandidátku a priority pro letošní komunální volby

29. května 2022
Českobudějovičtí Piráti představují kandidátku a priority pro letošní komunální volby

Piráti z Českých Budějovic dnes společně s ostatními Piráty v České republice zahájili kampaň pro volby do zastupitelstva města. Představují doposud navolená místa kandidátní listiny, témata čelních kandidátek a kandidátů a programové priority, mezi něž patří dostupné bydlení, rozvoj města, transparence a sociální politika.

Českobudějovičtí Piráti jsou v zastupitelstvu od roku 2018, kdy ve volbách získali 12,19 % hlasů a 6 mandátů. Společně s ODS a KSČM jsou po celou dobu v opozici, vládnoucí koalici tvoří hnutí ANO 2011, Společně pro Budějovice, Čisté Budějovice a STAN.

Na letošní kandidátní listině Pirátů sestavené s podporou a účastí strany Zelených byli v primárních volbách místního sdružení zvoleni současná zastupitelka a předsedkyně zastupitelského klubu Zuzana Kudláčková (38), současní zastupitelé Svatomír Mlčoch (67) a Jan Hošek (39), dále studentka Pavla Heyduková (25), studenti Martin Novotný (23) a Erik Ferchenbauer (20), povoláním technický ředitel Pavel Tůma (45) a osmé místo má manažer v sociálních službách Kamil Podzimek.

Programové priority představuje Zuzana Kudláčková, která se sama dlouhodobě zabývá především dostupným bydlením a územním plánováním: „Jsem ráda, že mezi čelními kandidáty máme zástupce pro všechna důležitá témata, která jsme řešili i v minulosti a chceme v tom pokračovat i v dalším volebním období. Odpovídá to také našemu programu a programovým prioritám, tedy dostupnému bydlení, životnímu prostředí, reformě samosprávy, digitalizaci, transparenci, komplexní dopravě, podpoře udržitelného cestovního ruchu, kvalitní a dostupné kultuře, podpoře podnikání, vzdělávání, participaci občanů, sociální politice a dalším,“ uvádí Zuzana Kudláčková a dodává ty nejdůležitější: „Máme čtyři hlavní priority, a to dostupné bydlení, rozvoj města, transparenci a sociální politiku.“

Pro Piráty však tyto stěžejní body neznamenají, že by se nezabývali i dalšími tématy, které jsou podle nich pro České Budějovice důležité. Například druhé místo na kandidátní listině má současný zastupitel, právník a čestný člen strany Zelených Svatomír Mlčoch. „Naším cílem je město příjemné a otevřené pro všechny generace, dynamické pro ty mladší, s klidným zázemím pro ty staršího data narození. A to vše s rozvojem, který zohledňuje vysokou ochranu životního prostředí,“ vysvětluje Svatomír Mlčoch.

Čtyřka letošní kandidátky, studentka a pořadatelka kulturních akcí Pavla Heyduková, upozorňuje na zastoupení mladé generace v čele kandidátní listiny:
„Do letošních komunálních voleb jdou českobudějovičtí Piráti se třemi novými lidmi na čelních pozicích kandidátky, kteří jsou charakterističtí společnými rysy, a to zájmem o dění ve městě a mládím. Já, Martin Novotný i Erik Ferchenbauer se v Českých Budějovicích angažujeme, každý podle svého zaměření, několikátým rokem. Věřím, že dokážeme v zastupitelstvu nechat slyšet hlas mladý generace. Stejně tak ale máme milované rodiče a prarodiče, jejichž spokojenost je pro nás zásadní. Doufám a věřím, že nová krev v zastupitelstvu přinese další pohled na situaci ve městě a pokryje větší část potřeb obyvatel města České Budějovice,“ říká Pavla Heyduková.

O průběhu kampaně, jednotlivých tématech a samozřejmě také o současné práci v zastupitelstvu budou Piráti z Českých Budějovic i nadále informovat, sledovat je můžete na Facebooku a na webu, Zuzanu Kudláčkovou také na Twitteru.

Doplnění 22. července 2022: Úplná kandidátní listina a volební program jsou dostupné zde.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Město plánuje další kulturní stavby, KD Slavie je potřeba opravit, je otázka jak, bude záležet na výsledku výběrového řízení

Město plánuje další kulturní stavby, KD Slavie je potřeba opravit, je otázka jak, bude záležet na výsledku výběrového řízení

Zuzana Kudláčková, náměstkyně primátorky Českých Budějovic, která má na starosti mimo jiné kulturu ve městě, radní Svatomír Mlčoch a zastupitel Martin Novotný, vidí budoucnost kulturních staveb v optimálním rozložení investic do jednotlivých částí města a do různých kulturních staveb s ohledem na městský rozpočet.

Zuzana Kudláčková chce lépe využívat potenciál územních skupin, například jejich zapojením do participativního rozpočtu

Zuzana Kudláčková chce lépe využívat potenciál územních skupin, například jejich zapojením do participativního rozpočtu

České Budějovice mají deset územních skupin, jejichž smyslem je efektivnější komunikace mezi vedením a obyvateli města. Jednání skupin jsou veřejná a zapojit se může každý občan dle lokality svého bydliště. Náměstkyně Zuzana Kudláčková (Piráti) nyní plánuje zefektivnění fungování a rozšíření aktivit územních skupin.