splash image

Stanovisko budějovických Pirátů k letišti.

MUDr. Lukáš Mareš | |

Tisková zpráva zastupitelského klubu Pirátské strany České Budějovice.

Ve čtvrtek 13. 6. 2019 proběhlo společné jednání radních Jihočeského kraje a města České Budějovice, kterého se zúčastnili i dva členové zastupitelského klubu Pirátů - Lukáš Mareš a Jan Hošek. Účelem jednání byl pokus o nastavení komunikace mezi dvěma akcionáři společnosti Jihočeské letiště a.s.

Lukáš Mareš, předseda zastupitelského klubu Pirátů, komentuje situaci následovně: “Tušil jsem, že projekt jihočeského letiště není v bůhvíjak skvělém stavu, ale skutečnost je ještě mnohem děsivější. Město za více než 10 let investovalo do tohoto projektu víc jak čtvrt miliardy, kraj pak víc než miliardu. A výsledek? Neexistující business plán, neexistující koncepce provozu, neexistující strategický partner, neobsazený post ředitele bez představy, jak to vůbec procesně vyřešit, neexistující systém komunikace mezi dvěma klíčovými subjekty - městem a krajem. A na krku navíc certifikace letiště na mezinárodní provoz, kterou v ČR nikdo 30 let nedělal. A dozorčí rada? Rok se nesešla! Takto amatérský přístup si dokážu vysvětlit pouze tím, že všichni důležití hráči tak nějak podvědomě celou dobu tušili, že projekt je od začátku nesmyslný a vznikl pouze jako politický pomník ČSSD a sen několika stíhacích pilotů minulého režimu. Letiště nadále považujeme za černou díru na peníze a město by ho mělo okamžitě přestat financovat. Zároveň pak požadujeme otevření jednání s krajem o vyrovnání naší investice, například vyplacením či převedením části pozemků. Budoucnost dopravy na jihu Čech patří železnici a samozřejmě dálnici. Nikoli letišti a vodní cestě, jak si usmyslela místní podnikatelsko-politická lobby.


Zpráva z květnových komisí města

Přinášíme vám informace z komisí města, které zasedly v květnu k projednávání svých programů. Většina komisí se z důvodu koronavirových opatření nesešla a plánuje běžný provoz až v průběhu června. Přesto vám přinášíme alespoň krátké zpravodajství z komise sportovní, pro životní prostředí a cestovní ruch.

Pálit místo uhlí odpadky? Asi ano, ale...

Odpady. Velké téma současnosti a ještě větší do budoucna. Dnes to vypadá tak, že malou část umíme recyklovat nebo znovu využít a většina končí na skládkách. Nevím, jestli jste někdo skládku někdy navštívil, nebo v její blízkosti dokonce musel žít. To není hezké místo. Skládkování patří do minulosti. Navíc se blíží datum, po kterém už skládkování ani nebude možné.

Radní měří všem tajným metrem

Na únorovém zasedání zastupitelstva jsme se ptali na zdůvodnění, proč rada (či jednotliví radní) odpustila parkovné organizátorů akcí pořádaných na náměstí s jednou výjimkou. Letos se překvapivě rozhodli neodpustit parkovné pořadateli adventních trhů.

sleduj nás na facebooku
Naše faceboková stránka je: Piráti České Budějovice