splash image

Piráti otevírají jednání se starostkou Litvínovic o přemostění Vltavy

MUDr. Lukáš Mareš | |

Českobudějovičtí Piráti navštívili starostku Litvínovic paní Alenu Novákovou ve věci informování se o stavu procesu pořízení nového mostu přes Vltavu. Paní starostka nám potvrdila, že obec Litvínovice je o obou variantách přemostění připravena s Českými Budějovicemi jednat. Dle jejího vyjádření jsou pro obec obě varianty – tedy most s návazností na ulici Papírenská (varianta A) nebo s návazností na L. B. Schneidera (varianta B) – přípustné, potřebují ovšem znát další informace.

Lukáš Mareš, předseda zastupitelského klubu budějovických Pirátů a iniciátor jednání k tomu uvádí: „Paní starostka se před volbami dostala do nezáviděníhodné situace. Byla jí neoprávněně nasazena psí hlava. Ona měla být ta, kdo postup při budování nového mostu blokuje. Podle paní starostky se má celá situace tak, že panem náměstkem Konečným preferovaná varianta A není podrobně zpracovaná a Litvínovicím nebylo poskytnuto dostatečné množství informací, aby se mohli jejich zastupitelé kvalifikovaně rozhodnout. Nicméně, na dnešním jednání jsem byl opakovaně ujištěn, že Litvínovice jsou připravené jednat o obou variantách, musí být ale jednat o čem. Dnešní schůzky se účastnil i pirátský nominant v dopravní komisi rady města Ing. Pavel Maule, který na příštím jednání komise toto téma otevře a vyzve odpovědného náměstka, aby předložil komplexní analýzu obou zvažovaných variant nejen komisi, ale i obci Litvínovice..

Piráti prosazují, aby se takto významná rozhodnutí činila na základě věrohodných informací, a ne podle pocitů či přání jednotlivců. Město by mělo v těchto sporných otázkách postupovat podle jasného, předem známého plánu, podle kterého zváží připomínky všech dotčených stran bez osobních politických tlaků.


Budějcké zastupitelstvo očima Pirátů

Informovanost lidí je pro Piráty jedna z hlavních priorit, proto vám přinášíme shrnutí zasedání městského zastupitelstva ze dne 16.9. Projednávali jsme například kontroverzní téma letiště, plánovanou rekonstrukci kulturního domu Slávie nebo přípravu k projektu Vltavské cyklostezky. Došlo také k obměně našeho klubu, po rezignaci Adély Kučerové se k nám připojil Pirát Josef Špak. Příští zasedání zastupitelstva se bude konat 4.11., o kterém vás budeme samozřejmě také informovat. Budeme ale moc rádi, když se přijdete podívat a třeba nám při vystoupení občanů sdělíte váš názor na věc, který je pro nás zásadní.

Co v září projednávaly komise města

Komise jsou poradní orgán města. Každá komise má 11 členů a svou činnost vykonává 10 komisí dle různého zaměření. Město tak dostává informace a doporučení od komisí například pro dopravu, architekturu, školství…

Podporujeme výstavbu jihočeské cyklostezky

Z Nové Pece, kolem celé Lipenské přehrady, z Vyššího Brodu do Rožmberk nad Vltavou, dále pak do Krumlova a odtud přes Budějovice a Hlubokou k vodní nádrži Hněvkovice až do Týna nad Vltavou. To je plánovaný projekt Vltavské cyklostezky o délce více než 150 km. Některé úseky jsou již hotové, například z Budějc na Hlubokou a do Purkarce. Také v okolí Lipna je již na co navazovat. Po pravém břehu jezera vede cyklostezka již z Frýdavy až do Nové Pece a z Nové Pece do Jenišova je již také hotovo. U jiných částí není ale ještě ani naplánovaná přesná trasa.

sleduj nás na facebooku
Naše faceboková stránka je: Piráti České Budějovice