OTOČME KORMIDLEM

volte číslo 14

Pirátská strana České Budějovice

Proč volit Piráty?

Důvody, proč jsou Piráti tou nejlepší volbou pro České Budějovice.

NE
korupci

Maximální možná transparentnost zajišťuje, že Piráti jsou velmi obtížně korumpovatelní. Žádný úplatkář nechce být zapsán v registru kontaků.

NE
zkostnatělosti

Díky fungující vnitrostranické demokracii se důležité posty neobsazují výměnou za protislužby, ale pouze na základě schopností jednotlivce. Naplno využíváme moderní technologie umožňující rychlou komunikaci.

NE
plýtvání

Zastavíme megalomanské projekty radnice. Nechceme zadlužit Budějce, nejsme tu pro developery. K rozpočtu budeme přistupovat jako skutečný dobrý hospodář, přizveme občany k rozhodování o rozpočtu.

NE
politikaření

Můžeme se věnovat politice a nevyčerpávat se politikařením, jak to dělají ti, kteří si musí hlídat záda v rámci vnitrostranických bojů nebo kvůli „vedoucím orgánům“ či zatloukáním před veřejností.

ANO
demokracii

Naše míra vnitřní demokracie je ve srovnání s ostatními stranami z říše snů. Vnistrostranické hlasování je naprosto běžný nástroj pro nejrůznější účely.

ANO
transparentnosti

Veškeré účetnictví máme on-line na webu, kontakty zveřejňujeme v evidenci a máme otevřenou evidenci smluv.


ANO
digitalizaci

Jsme odborníci na moderní technologie. Jejich pořízení nemusí být drahé a můžou usnadnit život všem občanům, pokud je bude pořizovat odborník.

ANO
pracovitosti

Jeden příklad z praxe: pirátští poslanci mají nejvyšší účast na jednáních sněmovny za všech politických stran. My skutečně makáme.Chceme být odpovědnými hospodáři města. Neuplácíme naše voliče nereálnými sliby. Nechceme město zadlužovat. Jsme proti kumulování funkcí, neslibujeme jazykové kurzy v zahraničí pro všechny budějovické děti, nechceme radnici na baterky, jsme i proti nesmyslné investici do bourání funkční sportovní haly.

NESLIBUJEME ŽÁDNÉ PŘEDVOLEBNÍ DÁRKY

Nic takového!
Chceme se nejprve poprat s korupcí a až poté ušetřené peníze použít na nové investice a zlepšení služeb pro budějčáky.

Volební program pro komunální volby 2018

Kompletní volební program

SPOLEČNĚ OTEVŘEME MĚSTO

SPOLEČNĚ OTEVŘEME MĚSTO

Veřejný zájem musí převládnout nad korupčními praktikami a klientelismem. Na ztracenou důvěru v politiku nabízíme lék: Průhledné hospodaření, rozhodování s účastí občanů a jasné závazky. Rozumíme novým technologiím. A dokážeme je využít k usnadnění života, ke komunikaci s úřady z domova a k věrohodnější demokratické správě města.

BUDĚJOVICE MĚSTO PRO ŽIVOT

BUDĚJOVICE MĚSTO PRO ŽIVOT

Město je živý organismus. Každé větší rozhodnutí zasáhne několik generací. I ta malá ovlivňují každodenní chod města a musí na sebe logicky navazovat. Je důležité rozhodovat promyšleně a s dlouhodobou vizí. Chceme, aby Budějovice byly ještě lepším místem k životu. Příkladem jiným městům. Napravíme zanedbávání okrajových částí a nedostatečnou spolupráci s okolními obcemi.

BUDĚJOVICE PRO VŠECHNY GENERACE

BUDĚJOVICE PRO VŠECHNY GENERACE

Moderní civilizovaná společnost stojí na kvalitních veřejných službách. Bez nich nemohou Budějovice udržitelně prosperovat, být soudržné, nazývat se vyspělým městem. V řadě oblastí doplácíme na zanedbání v předchozích dekádách. Je čas to napravit. Přitom musíme dlouhodobě hospodařit s vyrovnaným rozpočtem. Bez plýtvání, proti privatizaci zisků a socializaci nákladů!

Představte si:

Sportní hala
 • Piráti České Budějovice

  Participativní rozpočet - sami rozdělujte část rozpočtu

 • Piráti České Budějovice

  Budějovice bez korupce - konec trafik a feudálních praktik

 • Piráti České Budějovice

  Posezení na Háječku přímo u řeky

 • Piráti České Budějovice

  Více stromů v ulicích

 • Piráti České Budějovice

  Dostatek míst ve školkách

 • Piráti České Budějovice

  MHD jako skutečná páteř dopravy

 • Piráti České Budějovice

  Velké Budějovice – rozšíření Budějovic o okolní obce

 • Piráti České Budějovice

  Kvalitní architekturu na každém kroku

Kým se snaží Piráti být?

Pravý Pirát má hlavu v oblacích, srdce mezi lidmi a nohama stojí pevně na zemi. DRŽÍME KURZ!

PUSŤTE NÁS NA NĚ I V BUDĚJOVICÍCH

Kauzy - temné Budějovice

PENÍZE NEBO NEMLČET

Město České Budějovice není jen o hokeji, fotbalu a volejbalu. Zvlášť o volejbalu mluví celé město a to díky kauze zbourání Všesportovní haly na Dlouhé louce a postavení nové Multifunkční haly přesně na míru volejbalovému sportu.

Tím, že se zboří hala a postaví nová, drahá a bez atletického koridoru, ztratí děti a mládež místo pro zimní přípravy a tréninky. Město sice atletickým trenérům nabídlo nafukovací halu v Mladém, ale teplotní podmínky v zimě odpovídají spíše posezení nad čajem a pod dekou.

PRAKTIKY FEUDÁLNÍHO PAŠALÍKU V ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH NECHCEME

Pirátská strana dlouhodobě kritizuje politické trafiky, systém, kdy jsou lidé do placených funkcí dosazováni primárně na základě politických, obchodních nebo dokonce rodinných vazeb namísto skutečných kompetencí.

Piráti kritizují rozhodnutí Rady města, která 29. ledna 2018 na svém zasedání zvolila nového člena dozorčí rady Teplárny České Budějovice. Stal se jím Jaroslav Mach (narozen 1995), který v současné době studuje na Právnické fakultě Univerzity Karlovy v Praze a nahradil tak svého jmenovce Jaroslava Macha (narozen 1940), který na konci roku 2017 zemřel. Zajímavostí je, že člen Rady města, který se při volbě zdržel hlasování, se jmenuje stejně jako předchozí zmiňovaní, tedy Jaroslav Mach (narozen 1962).

ČEPICE - Českobudějovické pirátské centrum


Hradební 13, 37001 České Budějovice

Zajímají Tě pirátské myšlenky? Chceš vědět více o aktuálním dění u Pirátů? Přijď se na nás podívat. Dveře našeho kumunitního centra ČEPICE jsou pro každého stále otevřené.


Aktuální program ČEPICE