MUDr. Lukáš Mareš

Volební lídr Pirátů pro podzimní komunální volby 2018 v Českých BudějovicíchLukáš Mareš

Lukáš je volební lídr pirátů pro podzimní volby, je členem Pirátské strany v Českých Budějovicích, kde vyrůstal a žije. Vystudoval ZŠ Máj I, Gymnázium Jírovcova a 3. LF UK v Praze, čímž získal titul MUDr. Pracoval nejprve na II. interní klinice FNKV a od roku 2015 do současné doby na radiologickém oddělení nemocnice České Budějovice. Na podzim 2016 se zde stal předsedou lékařských odborů. Angažuje se v aktivitách souvisejících se zdravotnictvím a sportem, dlouhá léta hrál aktivně fotbal a Ultimate Frisbee. Je svobodný a bezdětný.


Proč jsem Pirátem: „Rozdělím otázku na dvě části. Proč jsem se rozhodl věnovat se politice aktivně? Jako předseda lékařských odborů v českobudějovické nemocnici jsem si rychle uvědomil, v čích rukou je skutečná rozhodovací moc a jestli chci něco změnit, neexistuje jiná cesta, než se pustit na politické kolbiště.

A proč jsem právě Pirátem? Postupně jsem se zamýšlel nad jednotlivými politickými stranami, až mi došlo, že lepší stranu než Piráty nenajdu. A navíc, programový bod zdravotnictví mi mluvil z duše, měl jsem pocit, jako bych ho napsal sám. Piráti jsou pro mladé - především duší. Jako první pochopili výhody internetu, které přináší pro mezilidskou komunikaci. A získali tak značný náskok před ostatními. Věřím na demokracii a internet nám umožňuje využít její skutečný potenciál. Jsem přesvědčený, že pomocí transparentnosti a otevřenosti odstraníme nejslabší místa, kterými demokracie trpí - korupci a klientelismus. Pusťte nás na ně i v Budějovicích.

Další informace

Lukáš Mareš podpis


Datum narození: 17. dubna 1989

Rodinný stav: svobodný, bezdětný

Vzdělání: 3. lékařská fakulta Univerzity Karlovy v Praze

Zaměstnání: Lékař na radiologickém oddělení nemocnice České Budějovice

Koníčky: horská turistika, Ultimate Frisbee, četba poezie, zpěv

Kontakt: lukas.mares@pirati.cz


Lukáš Mareš galerie

<< ZPÁTKY NA KANDIDÁTKU