MgA. Jan Nepomuk Piskač

Kandidátk Pirátů pro podzimní volby 2018 v Českých BudějovicíchJan Nepomuk Piskač

Jan je učitel řečí a rétoriky, tvůrčího psaní a veřejného vystupování na volné noze. Literát, překladatel, komediant, zpěvák. Autor politických glos a epigramů (na www.facebook.com/verbarium). Absolvent DAMU (2001). Narozen v Č. Budějovicích. Žil, učil (se) a pracoval v ČB, Praze, Brně, Francii (Lycée Carnot Dijon), Irsku (Boomerang Theatre Company Cork), Finsku (TEAK, STADIA Helsinki), Chorvatsku (Liga za borbu protiv narkomanie, Dom mladih Split), od r. 2011 zpět v ČB. Ženatý, tři dcery.

Aktivní v mikropolitice na akademické půdě AMU (1995 - 2010), prapůvodně už v revolučním hnutí na ZŠ Dukelská ČB (listopad 1989 - červen 1990). Postupně na všech úrovních školství zakladatel nestranických občanských iniciativ, studentských stavovských spolků, diskusních fór a publikačních tribun (na AMU Spolek Richelieu, věstník Veřeje, časopis Řečiště aj.). Notorický rebelant a potížista. Neúspěšný bojovník za faktickou demokratickou samosprávu na VŠ proti akademickému formalismu a byrokratismu, jednoduše řečeno proti nezájmu studentů i pedagogů o podíl na správě svých věcí, proti lhostejnosti akademické obce.
Jan Nepomuk Piskač podpis


Rok narození: 1976

Rodinný stav: ženatý, tři dcery

Vzdělání: Divadelní fakulta Akademie múzických umění v Praze

Zaměstnání: Učitel řečí a rétoriky, tvůrčího psaní a veřejného vystupování na volné noze, literát, překladatel, komediant, zpěvák

Kontakt: jan.nepomuk@post.cz


Jan Nepomuk Piskač galerie

<< ZPÁTKY NA KANDIDÁTKU