ČLÁNKY, ZAJÍMAVOSTI A AKTULITY Z PIRÁTSKÉHO ŽIVOTAVeřejný prostor a územní plánování

splash image

Chceme město, kde lze zajít do blízkého parku nebo relaxovat u řeky a odkud nemusíme prchat každý víkend autem na venkov. Město, ve kterém je celá podoba náměstí a ulic utvářena rukou špičkových architektů a urbanistů, kteří naslouchají potřebám obyvatel. Chceme město plné stromů, které čistí ovzduší a ochlazují letní ulice.

Přečíst celý článek →

Správa města pružněji a blíže lidem

splash image

Občané Českých Budějovic mají malou možnost ovlivnit rozhodování ve městě; značnou část rozhodnutí stotisícového města může učinit pouhých 6 osob (představujících většinu rady města). Chceme zásadně zvýšit možnost účasti občanů na rozhodování městských orgánů a posílit občanskou společnost. Jsme pro široký model participativní demokracie s využitím místního referenda.

Přečíst celý článek →

Doprava s rozmyslem

splash image

Respektujeme to, že občané Českých Budějovic mají právo vybrat si preferovaný způsob dopravy. Nicméně tam, kde jedinec ohrožuje ostatní, končí svoboda rozhodování. Nárůst automobilové dopravy je neudržitelný, a to především kvůli dopadům na zdraví občanů (smog, hluk) a také kvůli prostorovým omezením města (nedostatečná kapacita ulic a nároky na parkování).

Přečíst celý článek →

Budějovice bez korupce

splash image

Klientelistickou síť a s ní spojenou korupci vnímám jako nejpalčivější problém Českých Budějovic. Je totiž společným jmenovatelem všech ostatních problémů.

Přečíst celý článek →

NOVÉ ČÍSLO PIRÁTSKÝCH LISTŮ JE TADY

splash image

Právě nám z tiskárny dorazila nová várka PIRÁTSKÝCH LISTŮ. Tentokrát jde o speciální volební číslo. Již brzy se naši dobrovolníci a s nimi všichni Piráti rozběhnou po Budějovicích, abyste si je mohli co nejdříve přečíst.

Přečíst celý článek →